Zaznacz stronę

Jesienią 2018 przygotowaliśmy wyjazd dla naszych VIP-owskich Klientów do Namibii – miejsca, gdzie nie dotarła jeszcze masowa turystyka i gdzie przetrwały plemiona o fascynujących zwyczajach, a  bogaty świat fauny w Parku Narodowym Etosha, najstarsza pustynia świata – Namib, fantastyczne pomarańczowe wydmy i kolorowe miasteczka pozostałe po kolonizatorach to skarby czekające na odkrycie.

Po przelocie w klasie biznes do Windhoek, nasi goście spotkali się ze swoim prywatnym kierowcą/przewodnikiem, który towarzyszył im podczas pobytu w Namibii. Zakwaterowanie miało miejsce w starannie wybranych lodgach (w tym 3 różnych w Etoshy, aby zmaksymalizować szanse na zobaczenie większej ilości zwierząt)

W czasie niespełna 2 tygodni, goście brali udział z rangerem w kilku safari w Parku Narodowym Etosha będącym 4. największym parkiem narodowym na świecie. Właśnie jesienią, gdy jezioro jest suche, w parku zbiera się bardzo dużo ciekawych gatunków zwierząt. Safari były prowadzone w specjalnie skonstruowanych pojazdach z otwieranym dachem i dużymi otwieranymi oknami, aby zmaksymalizować możliwości fotograficzne.

https://pixabay.com/pl/photos/namibia-etosha-national-park-zebra-2048671/

https://pixabay.com/pl/photos/lew-safari-etosha-national-park-517949/

https://pixabay.com/pl/photos/%C5%BCyrafy-etosha-national-park-namibia-3547276/

Nasi Klienci mogli też wypocząć w Swakopmund and Oceanem Atlantyckim, odkrywali skalistą granitową dolinę zwaną „Doliną Księżyca„, wędrowali laguną Walvis Bay by finalnie dotrzeć do Pustyni Namib, drugiej najstarszej pustyni świata. Z Wydmy 45 mieli nawet okazję podziwiać wschód słońca nad pustynią 😊

https://pixabay.com/pl/photos/deadvlei-namibia-afryka-pustynia-2011373/

https://pixabay.com/pl/photos/pustynia-piasku-namib-wydma-1628420/