Zaznacz stronę

W czerwcu 2019 zabraliśmy gości naszego Klienta motoryzacyjnego do niewielkiego, 23 razy mniejszego od Polski, bałkańskiego kraju, jakim jest Czarnogóra.

Bezpośrednio po wylądowaniu na lotnisku w Podgoricy, pojechaliśmy na obiad i degustację wina w największej w Czarnogórze winnicy Plantaze, gdzie wina leżakują i dojrzewają w piwnicy, która stanowiła poprzednio schron dla myśliwców MIG. Ciekawostką jest, że czarnogórski Vranac doceniany jest również na brytyjskim dworze królewskim!

Photo credit: Anna & Michal on VisualHunt

Po popołudniowej gwałtownej letniej burzy, która unieruchomiła na godzinę przewody trakcyjne (przygoda, przygoda każdej chwili szkoda 😉 ) ruszyliśmy pociągiem, wznosząc się z 44 m n.p.m., na których znajduje się stolica Czarnogóry, na ponad 956 m n.p.m. do Kolasin zapewniając przy tym niesamowite widoki.

Photo credit: VicunaR on Visualhunt.com

Po sutej kolacji w tradycyjnej lokalnej gospodzie, goście mogli wreszcie odpocząć w 4* hotelu 😊

https://pixabay.com/pl/photos/jedzenie-stary-bar-czarnog%C3%B3ra-3819660/

Kolejny dzień przywitał nas pięknym słońcem, w blasku którego ruszyliśmy jeepami do wpisanego na listę światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego UNESCO Parku Narodowego Durmitor, który obejmuje malowniczy i najgłębszy w Europie kanion rzeki Tary dochodzący nawet do 1300 m głębokości. Na wspomnianej rzece zbudowano jeden z najbardziej imponujących mostów w tej części świata! Nasi goście mieli okazję doświadczenia tu kolejnej przygody – biorąc udział w raftingu po dzikiej i rwącej Tarze!

https://pixabay.com/pl/photos/most-rzeka-tara-ska%C5%82a-przepa%C5%9B%C4%87-2747511/

Nie mogliśmy pominąć oczywiście również wizyty w Budwie, jednym z najstarszych i najpiękniejszych miast adriatyckich, liczących sobie ponad 2500 lat, Kotorze, turystycznym hicie wybrzeża, będącym jednym z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast Europy, czy cichym, spokojnym, portowym Perast oraz rejsu łódkami po największym na Bałkanach Jeziorze Szkoderskim, będącym jednocześnie jednym z ostatnich mokradeł z tak czystą wodą 😊

https://pixabay.com/pl/photos/czarnog%C3%B3ra-sveti-stefan-wyspa-3577827/

Photo credit: imke.sta on VisualHunt