Zaznacz stronę

W marcu 2018 zabraliśmy grupę naszego stałego Klienta do leżącego w Kalifornii, przepełnionego niespodziankami i posiadającego bogatą przeszłość San Francisco, które już od czasów gorączki złota przyciągało ludzi z całego świata nie tylko możliwościami szybszego zarobku, ale swoją otwartością i tolerancją.

Pierwszy rzut oka na miasto, zrobiliśmy z punktu widokowego Twin Peaks. Promem dotarliśmy do Alcatraz, które w swoim czasie było najsroższym więzieniem w USA. W „The Rock” osadzonych było wielu najgroźniejszych przestępców Ameryki – gangsterów i morderców epoki prohibicji, a jednym z najsławniejszych więźniów był gangster Al Capone, król nielegalnego handlu alkoholem.

Odwiedziliśmy gejowską dzielnicę Castro, China Town, będące największym skupiskiem ludności chińskiej poza Chinami,  wspinaliśmy się najbardziej „zakręconą” ulicą świata Lombard Street.

Punktem obowiązkowym był spacer po 2,5 kilometrowym słynnym Golden Gate, wizytówce miasta i najczęściej fotografowanym moście świata.

W parku narodowym Muir Woods zobaczyliśmy najwyższe drzewa świata – sekwoje, a w przepięknej luksusowej posiadłości i winnicy Forda Coppoli mogliśmy zasiąść za stołem Ojca Chrzestnego, podziwiać statuetki Oscarów,  a także skosztować wina z jego winnicy.

By dopełnić pobytu w Kalifornii, ruszyliśmy sportowymi Fordami Mustang, będącymi ikoną marki i popkultury do pierwszej stolicy stanu – Monterey, gdzie nagrywany był serial “Wielkie kłamstewka” z Nicole Kidman. Przejeżdżaliśmy wzdłuż przepięknych wybrzeży prywatnego parku Clinta

Eastwooda 17-Mile Drive znanego z ekskluzywnych pól golfowych i niesamowitej przyrody, by dotrzeć do cichego romantycznego miasteczka artystów Carmel-by-the -Sea, gdzie domy nie mają numerów, a czas płynie wolniej. Do SF wracaliśmy już Pacific Coast Highway, czyli stanową „jedynką” wijącą się wzdłuż brzegu oceanu…

Podczas pobytu w Mieście nad Zatoką nie zabrakło również przejazdu słynnym historycznym tramwajem linowym, zakupów na Union Square, gdzie znajduje się najlepszy wybór sklepów od marek typu Gap, Old Navy, Converse po Victoria Secret, Apple Store, Abercrombie&Fitch aż po Louis Vuitton, Armani itp., czy przejazdu Limuzynami Hummer na Treasure Island na pożegnalną lampkę szampana z widokiem na panoramę miasta i rozświetlone wieżowce.

W trakcie wizyty goście próbowali oczywiście różnego rodzaju kuchni począwszy od śniadań z kawą americano w naleśnikarni IHOP, krewetek w kultowej restauracji Bubba Gump, chińszczyzny pod bramą China Town, żeberek, po sycylijskie menu babki Coppoli, zupę małżową, mięso z kraba i steki w dawnej fabryce czekolady Ghirardelli 😊